Olympiakomitea: Jaetaan #Seurasydän-kiitoksia seuratoimijoille marraskuussa
13.11.2019 12:42 Uutiset / Liiton etusivu

Jaetaan #Seurasydän-kiitoksia seuratoimijoille marraskuussa

Olympiakomitea - 05.11.2019 | SEURATOIMINTA

Jaetaan #Seurasydän-kiitoksia seuratoimijoille marraskuussa

Nyt on aika kiittää seuratoimijoita, vapaaehtoisia ja seuran arjessa mukana olevia ihmisiä – juuri niitä, jotka tekevät päivästä toiseen parhaansa mahdollistaakseen seuran arjen ja toiminnan. Nostetaan heidän tekemä upea työ näkyville ja annetaan kiitosten kantautua myös heidän korviinsa.

Kiitä oman seurasi vapaaehtoisia seuratoimijoita sosiaalisessa mediassa tunnisteilla #kiitosseuratoimija ja #seurasydän.

#Kiitosseuratoimija-tunnisteella jaetuista julkisista postauksista Suomen Olympiakomitea ja OP valitsevat vuoden vapaaehtoisen seuratoimijan. Vuoden vapaaehtoinen seuratoimija palkitaan vapaaehtoisten päivänä 5.12. ja hän saa seuralleen 3000 euron stipendin.

Voit lukea koko uutisen tästä.


Kuva ja video: Olympiakomitean #seurasydän -kampanja   
Lisää uutisia
Hockeyliitto
«  Kesäkuu   »
Kategoriat